SkolinkisAtsakingai.lt

paskolos

Situacijos, kuriose reikia susilaikyti nuo paskolų

Visos reklamos būna teigiamos ir kiekvieną produktą ar paslaugą pristato kaip puikiausią sprendimą, netgi išsigelbėjimą visais gyvenimo atvejais. Ir nors, pavyzdžiui, alkoholio reklamoje rasite prašymą vartoti saikingai, o paskolų reklamoje sušmėžuoja eilutė „Skolinkitės atsakingai“, tikrai tai mažai ką paveikia. Viskas gerai su reklamomis – tokia jų paskirtis.Tačiau priimdami asmeninius sprendimus, turėtume pasigilinti daugiau, nei tik reklamos šūkiai. Pavyzdžiui, paskolos yra tikrai patogus būdas pasiskolinti, bet jis tinka ne visose situacijose. Atsakingo skolinimo politika paremta griežtomis taisyklėmis, į kurias atsižvelgus galima prognozuoti pasekmes. Ko nedaryti, kai imi paskolą? Kokiose situacijose paskola turi būti išbraukiama iš galimų išeičių sąrašo?

Pirmiausia tai, kai neturite darbo, pastovių pajamų ar esate stipriai įsiskolinę. Žinoma, kreditoriai ir nepaskolins, jei neatitinkate reikalavimų. Pavyzdžiui, jeigu esate be darbo, neatitinkate amžiaus standarto, esate visiškai prasiskolinęs. Viskas, kas paskolų teikėjų aprašymuose įvardijama kaip kriterijai, gaunant paskolą – viskas yra labai svarbu. Kadangi tą paskolą iš tiesų gausite arba negausite, ir tai priklausys nuo jūsų pačių ankstesnės veiklos. Bet reikia suprasti, kad ne visa informacija kreditoriams prieinama. Gal Jums pranešė, jog po dviejų savaičių būsite atleistas – kreditus teikainti bendrovė to nežinos. Bet Jūs pats suprantate, kad kai neteksite darbo – neturėsite stabilių pajamų. O gal esate skolingas daug pinigų artimiesiems ir ta skola nesimato oficialiuose duomenyse. Tai, kad kreditorius to nežino, nereiškia, kad Jūsų didžioji dalis pajamų skiriama skoloms padengti ir naujai paskolai grąžinti tiesiog nepakaks pinigų. Taigi, būkite sąžiningi su savimi.

Kita situacija, kai negalima imti paskolos – tai skolinimasis už kitą žmogų. Oficialiai tai neįmanoma, nes kreditorius tretiems asmenims neskolina pinigų. Bet žmonės sugeba įtikinti kokį giminaitį ar kaimyną paimti paskolą savo vardu, pažadėję, kad duos pinigų grąžinimui. Bet juk jei paskola yra Jūsų vardu, tai ir atsakomybė krenta Jums. Kitas variantas, kai sugebama skolintis kitų vardu be jų žinios. Tai jau nusikaltimas. Pavyzdžiui, vaikinas įtikina merginą pasakyti savo banko kodų prisijungimus, pavagia kortelę su kodų lentelėmis, asmens dokumentais, o vėliau kažkokiu būdu pasiima jos vardu paskolą. Sunku įrodyti, kad paėmė ne ji, tačiau, jeigu tikrai norisi – galima. Tad tai yra vagystė, sukčiavimas ir kriminalinė veikla. Tad imti paskolų už kitą žmogų tikrai negalima, nes gresia ne tik nuobaudos, bet ir rimtas teisiamųjų suolas. Taigi, skolintis galima tik pačiam ir tik sau.

Dar viena prasta situacija imti paskolą – tai skolintis apimtam priklausomybių. Taip, sistema ir oficialūs duomenys visko neparodys. Turite jausti atsakomybę blaivumo akimirką ir stengtis save patį apsaugoti nuo galimų žalingų veiksmų. Jei jau apimtas silpnumo momento pasiėmėte paskolą, o vėliau suvokėte, kad nereikėjo – pasinaudokite galimybe per keletą dienų grąžinti paskolą be palūkanų ir nutraukti sutartį. Būkite sau griežti.