SkolinkisAtsakingai.lt

kreditas

Patirtis imant kreditus reikalinga

Greitieji kreditai Lietuvoje jau seniai nėra naujiena. Informacijos apie šią paslaugą yra labai daug, kaip ir skirtingų nuomonių. Žinoma, geriausia yra atsižvelgti į specialistų patarimus, tačiau kitų vartotojų, kurie jau pasinaudoti kreditais, patirtis taip pat gali praversti.  Štai ką mums pasakoja Irmantas, neseniai išbandęs greitųjų kreditų paslaugas: “Viskas šiek tiek kitaip atrodo, kai pats išbandai. Susidūriau su dideliu informacijos kiekiu, kuriame nepasimesti yra tikrai sudėtinga.”

Irmantas pastebėjo, kad nutaręs pasiskolinti pinigų, pirmiausia nustembi dėl didžiulės pasiūlos. “Nuolat matai televizijoje ir internete reklamas, kurios sudaro įspūdį, kad kreditas tau ranka pasiekiamas. Tikrai nesitikėjau, kad tiek daug yra tų kredito teikėjų. Suvedi interneto paieškoje greitųjų kreditų pavadinimą ir pamatai, kad yra jų labai daug. Nežinau, gal dešimtys. O tada paaiškėjo, kad čia daug daugiau visko slepiasi ir kad reikia labai daug visko peržiūrėti.  Tai reiškia, kad reikia eiti per tas svetaines ir žiūrėti, kokiomis sąlygomis tuos kreditus siūlo. Šiaip kainos gana panašios. Tačiau skiriasi reikalavimai. Kai kur būna akcijos kažkurios vienos rūšies kreditui. Pavyzdžiui, tiems, kurie grąžinami per mėnesį.”

Sudėtinga apsispręsti ne tik renkantis kreditorių, bet ir patį kreditą. “Kuo mažesnį imi, tuo brangiau kainuoja. Kuo imi ilgesniam laikui, tuo pigiau kainuoja.” Tai reikia apgalvoti ir sumą, ir laikotarpį, pergalvoti, kokio dydžio grąžinimo įmokos bus priimtinos. Irmantas pastebėjo, kad jam pravertė daug kur esančios paskolos skaičiuoklės, su kuriomis gan ilgai teko “žaisti”, kol išsirinko tinkamiausią variantą.

Vyras prisimena ir tą įspūdį, kad kreditas iš pirmo žvilgsnio atrodo gana brangus reikalas. „Kai pamatai, kad kai kuriais atvejais gali sumokėti dar 80 ar 50 procentų sumos kaip kredito kainą, tai tikrai nepigu. Bet iš kitos pusės, niekas neliepia skolintis. Reikia suprasti ir kreditorius: jiems visai neapsimokėtų tų paskolų teikti už mažas palūkanas. Verslas yra verslas. Čia juk ne būsto paskola, kur nori, nenori, per 30 grąžinimo metų tų pinigų vis tiek prikapsės nemažai. Čia visai kas kita.”- svarsto pašnekovas.

Irmantas nustebo, kad greitasis kreditas kaip paslauga pateisina savo pavadinimą. Procesas, kuomet jau pasirenki kreditorių ir kreditą, vyksta labai greitai. “Aišku, yra savų pliusų, savų minusų. Greitas kreditas, ilgas grąžinimas, jeigu tu pasiėmei kreditą per 15 minučių, ir nuo to momento atidavinėsi jį 3 metus“, – komentuoja vyras. Svarbiausia yra ne tik lengvai pasiskolinti, bet ir lengvai grąžinti, tuomet viskas bus gerai.

Žymės:, , , , , , , , , , , , ,