SkolinkisAtsakingai.lt

paskolos

Paskolos: kai esame priversti skolintis

Skolintis pinigus nėra malonu, tačiau būna situacijų, kai pritrūksta pinigų ir esame priversti tai padaryti. Kartais bandoma skolintis iš draugų, artimųjų, bet tai nėra garantija, kad greitai gausime pinigų. Reikia kreiptis į artimuosius, klausti, ar jie turi galimybę paskolinti pinigų ir ar sutiks tai padaryti. Nekalbant jau apie tai, kad tokiu atveju reikės paaiškinti, kaip taip atsitiko, kad esate priversti skolintis. O jei pinigų reikia gana didelės sumos – tai ir tikimybė, kad artimieji turės tokią sumą paskolinimui, nedidelė. Gal tai yra viena iš priežasčių, kodėl paskolos tapo sparčiai populiarėjančia paslauga.

Tuo atveju, kai pinigų prireikia svarbioms išlaidoms nedelsiant, vienas geriausių būdų gauti pinigų – tai pasiskolinti iš paskolas teikiančių bendrovių. Labai svarbu prieš imant paskolą, pagalvoti apie tai, ar visą paskolos grąžinimo laikotarpį įstengsite mokėti paskolą dalimis, ir ar nevėluosite tai padaryti laiku. Vėluojant grąžinti paskolą, yra skaičiuojami delspinigiai, o tai sparčiai didina grąžintiną sumą. Taip pat prieš pasiimant paskolą vertėtų gerai įsiskaityti į paskolų teikimo sąlygas – tik tada galėsite būti garantuoti, kad viskas bus aišku, ir tam tikrų nustatytų sąlygų tikrai laikysitės. Paskola yra finansinis įsipareigojimas, o nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

Apsvarstykite, ar tikrai be paskolos neišsisuksite, paskaičiuokite, ar turėsite galimybių paskolą grąžinti be sunkumų. Nes pavyzdžiui, skubotai paimta paskola vėliau gali virsti problemomis. Kai žmonės vėluoja grąžinti paskolą ganėtinai ilgai, tai tokia informacija įtraukiama į jų kreditingumo istoriją. O vėliau atsižvelgiant į pradelstus įsiskolinimus į asmenį žvelgiama kaip į nepatikimą ir atsisakome suteikti paskolas ateityje. Kartais manoma, kad pats paskolos ėmimas gali trukdyti skolintis ateityje, tačiau tuo atveju, jei paskola bus išmokėta laiku ir nevėluosite mokėti mėnesines įmokas, tai neturės jokios įtakos skolinimuisi ateityje, taigi, dėl to jaudintis tikrai nevertėtų.

Paskolų grąžinimo terminai priklauso nuo paskolos dydžio, skirtingų bendrovių sąlygų. Nedidelės paskolos dažniau grąžinamos per mėnesį ar porą mėnesių. Ilgalaikės paskolos dažniausiai būna didesnių sumų ir paprastai turi būti grąžinamos kiekvieną mėnesį pervedant nustatyto dydžio įmoką, ir labai svarbu tai padaryti iki tam tikro termino, kad nebūtų priskaičiuoti delspinigiai.

Paskolos yra tikrai patogus ir greitas būdas pasiskolinti. Kuomet pritrūksta pinigų, tai gali būti tikrai pačia geriausia išeitimi. Svarbiausia, kad tokią išeitį rinktumėtės atsakingai ir objektyviai įvertinę savo galimybes.