SkolinkisAtsakingai.lt

paskolos geromis sąlygomis

Net jei paskolos geromis sąlygomis: skaičiuokite atsakingai

Dabar rasti suaugusį žmogų, kuriam neteko susidurti su paskolomis, tikrai būtų sudėtinga. Jei vienam kitam ir neteko imti paskolos, tai jų artimieji turi tokių paskolų ir tikrai padeda susikurti nuomonę apie tokią finansinę paslaugą. Teigiama, kad greitųjų kreditų rinka Lietuvoje vis dar išgyvena savo pakilimo viršūnę. Be abejo, pažvelgtus į statistiką, pamatytume, kad anksčiau būdavo išduodama šiek tiek daugiau paskolų, mat anksčiau buvo ne tokie griežti reikalavimai kaip dabar. Gal dėl to kai kurie žmonės, labai lengvai gavę paskolas, dabar turi ieškoti išeities iš padėties, ir dažnai tai būna refinansuojami kreditai. Paskolų refinansavimo poreikis rodo, kad žmonės sugeba impulsyviai pasiskolinti daugiau nei gali grąžinti be sunkumų. Taigi, nors vykdoma atsakingo skolinimo politika rezultatus, tačiau reikia pabrėžti, kad jokie saugikliai taip nesuveiks, kaip pačių žmonių atsakingumas ir racionalūs sprendimai.

Jeigu kyla mintis pasiskolinti pinigų, svarbu ne tik žiūrėti, kur yra paskolos geromis sąlygomis, bet ir apsvarstyti savo finansinę situaciją. Reikia labai objektyviai įvertinti, ar tikrai reikia paskolos ir ar tikrai sugebėsite ją grąžinti laiku be sunkumų. Planuokite pajamas ir daugiau dirbkite, tam, kad pavyktų paskolą grąžinti, turite dirbti taupyti, turėti omenyje mėnesio įmokas. Mat jos pačios savaime nesusimokės, tą padaryti turėsite jūs. Nesvarbu, kokio dydžio paskola, ji bet kokiu atveju turės būti grąžinta. Todėl galvokite labai atsakingai, pasilikite ir kažkokią finansinę pagalvę, kad vėl pritrūkus netektų skolintis antrą kartą.

Labai svarbu pasitarti su kitais šeimos nariais, jei ketinate imti paskolą. Žinoma, kas kita, jeigu esate visiškai vienas, nes visi finansai yra jūsų reikalas. Tačiau jeigu iš tos pačios lėkštės valgo dar kelios burnos, tai jos turi teisę žinoti. Paskolos geromis sąlygomis gali virsti nauja našta šeimos biudžetui, jei yra numatyta svarbių pirkinių, ar daugiau paskolų paimta. Pasitarus su šeimos nariai, gali paaiškėti, kad gal kitas šeimos narys tiesiog gali pradėti daugiau dirbti ir finansinės bėdos išsispręs. Galų gale, net jeigu jokių kitų pokyčių nebus, tai šeimos nariai vis tiek turi teisę žinoti apie artėjančius pasikeitimus ir jūsų besikeičiančią finansinę situaciją. Spręskite reikalus visi kartu, nes sunkūs klausimai, sukritę ant vieno žmogaus pečių, kartais gali labai nuliūdinti ir net privesti prie netinkamų sprendimų. O jeigu biudžetas bendras, tai kiekvienas šeimos narys turi žinoti, kokia situacija ir kam, kiek yra skolinamasi.

Paskolos geromis sąlygomis yra geros tol, kol jas gauni. Kuomet ateina terminas jas grąžinti, kartais tos geros sąlygos, sugundžiusios pasiskolinti pinigų, gali ir apkarsti. Taigi, visuomet prieš skolinantis pinigus, reikia labai tiksliai apgalvoti, kaip juos grąžinsite. Tik jūsų atsakingumas gali apsaugoti nuo neteisingų sprendimų.