SkolinkisAtsakingai.lt

paskolos

Naudingos paskolos gairės

Vienas populiariausių pinigų skolinimosi būdų mūsų dienomis yra įvairios paskolos. Ir ilgalaikės, ir trumpalaikės paskolos skirtingiems laikotarpiams yra tikrai populiarios, nors atsirado, palyginus, ne taip ir seniai. Nors apie šią verslo paslaugą galima išgirsti įvairių nuomonių, toks skolinimosi būdas gana paklausus greičiausiai dėl patogumo, paprastumo ir greitumo. Juk laisvoje rinkoje nepatogi, sudėtinga paslauga ilgai išsilaikyti negali, nes vartotojai dabar yra reiklūs ir jie diktuoja sąlygas verslui, o ne atvirkščiai.

Visus kreditus, paskolas vienija jų paskirtis: paskolinti pinigų. Taigi, tokia paslauga reikalinga vartotojui, jeigu jam skubiai pritrūksta pinigų ar tiesiog reikia pagerinti finansinę padėtį, nors dažniausiai tai būna laikina. Juk galų gale paskolos nėra papildomos pajamos, galinčios tiesiog iš niekur nieko pagerinti žmogaus gyvenimą. Visas paskolas vienijantis dalykas yra tas, kad jas reikės bet kokiu atveju grąžinti. Tai yra rimtas finansinis įsipareigojimas, kurį bet kokiu atveju reiks vykdyti. Nėra jokio skirtumo iš kurios įmonės bus imami pinigai, ji reikalaus grąžinti skolą, jei klientas neatsiskaitys geranoriškai. Pinigai skolinami pagal sąlygas, kurios nurodomos sutartyje. Kiekvienas, patvirtindamas sutartį, įsipareigoja tas sąlygas vykdyti.

Reikalavimai, norint gauti paskolą, priklauso ir nuo to, kokią paskolą norima gauti, ir koks kreditorius paskolą suteikia. Greitosios paskolos prieinamos daugumai vartotojų. Paimti paskolą gali kiekvienas Lietuvos respublikos pilietis, esantis pilnamečiu ir turintis nuolatines pajamas. Be abejo, kiekvienas kreditorius turi numatęs savo reikalavimų ir saugiklių. Juk kreditorius skolina pinigus, t.y. patiria tam tikrą riziką, todėl turi stengtis kaip nors tą riziką suvaldyti. Dažnai yra tikrinama kliento kreditingumo istorija, ar asmuo neturi pradelstų įsiskolinimų.

Paskolų pasiūla yra tikrai nemaža, nes yra daug bendrovių siūlančių šią paslaugą, todėl vartotojai tikrai gali rasti pasiūlymus pagal savo poreikius ir galimybes. Kartais žmonės netgi pasimeta pasiūlymų gausoje, jiems sunku atsirinkti, kokie pasiūlymai yra geriausias sprendimas jiems. Tam tereikia žinoti pagrindines gaires, įtakojančias paskolų naudingumą žmogui.

Kiekvienas supranta, kad paskolos skiriasi savo dydžiu. Klientas turi priimti sprendimą, kokia suma jam reikalinga. Tai iš esmės pirmas žingsnis link naudingo pasiskolinimo: atsižvelgti į tai, kokiam tikslui skolinatės pinigus, kur jie bus panaudoti ir nesiskolinti daugiau nei reikia. Kaip žinome, turbūt ne vienas nuo seno, kad pinigai slidūs. Taigi, tai, jog paskolos skaičiuoklė rodo, jog įmanoma pasiskolinti didesnę sumą nei Jums reikia, tikrai nereiškia, kad turite tuo susigundyti. Juk pinigus tikrai išleisite, o paskui juos reikės grąžinti bet kokiu atveju.

Taip pat reikia gerai apgalvoti paskolos grąžinimo terminą. Vieniems patogiau grąžinti visą sumą iš karto, pavyzdžiui, sekantį mėnesį. Kiti renkasi ilgesnį terminą, moka dalimis, daugeliui toks būdas yra lengvesnis ir paprastesnis. Rezultatas vienas ir tas pats – skola bus grąžinta. Gali skirtis palūkanos, paprastai kuo ilgesnis grąžinimo terminas, tuo daugiau sumokate. Bet įvertinkite savo galimybes grąžinti paskolą laiku, nes vėluojant bus priskaičiuojami delspinigiai ir tai tikrai niekam naudos neatneš. Svarbiausia niekada nepamiršti, kad tai ne papildomos pajamos, o skola, todėl su tais pinigais reikia elgtis labai racionaliai.