SkolinkisAtsakingai.lt

Paskola

Ilgalaikė paskola: rimtas įsipareigojimas

Finansinis įsipareigojimas net kelioms dešimtims metų – taip galima pavadinti ilgalaikę paskolą. Paskola dažniausiai reikalinga įsigyti būstą, sodybą, pradėti ar verslą. Pasiimti ilgalaikę paskolą – tikrai ne eilinis sprendimas, todėl prieš ją pasiimant reikia labai atidžiai pasverti visus pliusus bei minusus, ir realiai įvertinti galimybes ją grąžinti.

Nusprendus pasiimti ilgalaikę paskolą, pvz. būstui, pirmiausia reikia kreiptis į banką, kuriame darbuotojai įvertina galimybes paskolą grąžinti. Net jei dabar gaunate stabilias pajamas, negalite būti tikri, kad tai nepasikeis, todėl reikia įvertinti visus niuansus. Be to, norint pasiimti paskolą būstui, reikalingas ir pradinis įnašas, kuris gali svyruoti nuo 15 iki 30 procentų būsto vertės.  Paskolos, kurios imamos verslo pradžiai – itin rizikinga. Galite sukurti tobulą verslo planą, tačiau tai negarantuoja, kad verslas bus toks sėkmingas, kaip planuojate. Be abejo, bankai neskuba duoti paskolų kiekvienam prašančiam, tai – gana ilgas ir sudėtingas procesas. Jei vienas bankas nesiteikė paskolos, nusiminti neverta, – drąsiai bandykite prašyti paskolos kitame banke. Kiekviename banke skiriasi sąlygos ir palūkanos ilgalaikėms paskoloms, todėl būtinai išanalizuokite, ką siūlo kiekvienas bankas. Šiuo klausimu geriau yra žinoti daugiau – išvengsite nesusipratimų ateityje. Didžiausias pavojus imant ilgalaikę paskolą – liga ar bedarbystė, dėl ko gali būti prarandamos pagrindinės nuolatinės pajamos. Aišku, niekas to numatyti negali, todėl skolintis derėtų tik viską detaliai. Jei jau paėmę paskolą jausite, kad kažkurį mėnesį nesugebėsite sumokėti įmokos, nedelsdami informuokite banką, taip išvengsite galimų nemalonumų.

Imdami ilgalaikę paskolą, turite žinoti, kad kuo ilgesnis paskolos laikotarpis, tuo didesnės palūkanos. Išanalizuokite, kokiame banke jūsų atveju geriausia imti paskolą: išsiklausinėkite visus draugus ir pažįstamus, kurie turi pasiėmę ilgalaikę paskolą – individuali patirtis šiuo atveju gali būti pati vertingiausia, pasiskaitykite atsiliepimus internete – taip galėsite susidaryti bendrą vaizdą.

Ką gi, ilgalaikė paskola nėra sprendimas vienai dienai. Vis dėlto, dauguma žmonių gyvena ne vien šia diena, o planuodami į ateitį. Juk pavyzdžiui, nuomojantis būstą, pinigai mokami už nieką: tiesiog už tą laikotarpį, kuomet ten gyvenama, bet tai nėra investicija. Nuosavas būstas – visai kas kita, o mėnesinė įmoka dažnai būna net mažesnė nei nuomojantis. Skolinantis verslo pradžiai, yra rizikos, bet retas kuris pradėjo verslą savo lėšomis, tad ilgalaikė paskola gali būti racionalus sprendimas įgyvendinti svajones.