SkolinkisAtsakingai.lt

greitos paskolos

Greitos paskolos kaip investicija

Dabar dažnai kalbama apie verslumo skatinimą Lietuvoje. Vis daugiau žmonių išdrįsta įgyvendinti savo idėjas ir imtis verslo. Verslo pradžia nebūtinai yra UAB sukūrimas, kuris užtrunka ir laiko, ir reikalauja daug finansinių išteklių. Labai dažnai puikia pradžia gali būti individualioji veikla ar mažoji bendrija – tai taip pat verslo formos, todėl pradėti galima nuo savęs. Kaip bebūtų, vien formalumų neužtenka. Kartais idėja būna gera ir jos įgyvendinimas ranka pasiekiamas, bet trūksta šiek tiek pinigų pradžiai. Tai gali būti vos 1000 litų, kurie padėtų pradėti savo veiklą.

Tokiu atveju išeitimi gali būti greitosios paskolos. Žinoma, tai skirta ne didesnės įmonės įkūrimo pradiniam kapitalui. Bet individualios veiklos pradžiai tikrai galima pasinaudoti. Aišku, pirmiausia reiktų numatyti, per kiek laiko užsidirbtumėte pasiskolintą sumą, taip pat numatyti visus mokesčius, kuriuos reikės mokėti kas mėnesį, o ne po pusės metų. Prieš skolinantis reikėtų pasidomėti, kokius mokesčius, galbūt leidimus gali tekti įsigyti tam, kad individuali veikla būtų sėkmingai vykdoma. Tik numatę galimas išlaidas, sunkumus, galite skaičiuoti, ar tikrai galima skolintis tam, kad pradėti verslą.

Nedidelių sumų paskolas galima gana nesudėtingai pasiskolinti. Pasiūla yra gan didelė, todėl verta peržiūrėti įvairius paskolų pasiūlymus. Žinoma, geriausiai prie vartotojų poreikių savo paslaugas yra pritaikę sėkmingai veikiančios bendrovės. Pasižiūrėjome į vieną iš rinkos lyderių – Credit24.lt. Ten galima paimti 1000 litų paskolą 6 mėnesiams gana paprastai. Mėnesinė įmoka tokiu terminu būtų 226 Lt. Taigi per 6 mėnesius tektų sumokėti 1356 Lt. Jei imtumėte tokią pat sumą 12 mėnesių terminui, kas mėnesį tektų sumokėti po 120 litų (galutinai – 1440 Lt). Taigi, dar prieš imant paskolą, galima matyti, kokios bus paskolos grąžinimo įmokos ir jas įtraukti planuojant biudžetą.

Aišku, greitosios paskolos gali padėti pradėti verslą, bet tai tik laikinas sprendimas. Neverta paskolų priimti kaip papildomų pajamų. Nes vis dėl to tai skolinti pinigai, kuriuos reikia grąžinti. Verslo vystymui, plėtrai vargu ar naudinga imti greitąsias paskolas. Tai jau specialių paskolų verslui sritis, kur reikalingi verslo planai, laidavimai, savo turto užstatai ir t.t. Egzistuoja verslo paramos fondai, galima rasti investicinių fondų verslo plėtrai ir panašiai. Svarbu tik domėtis ir reikiamą sprendimą tikrai įmanoma rasti.

Paskolos nėra skirtos tik tiems, kas nemoka elgtis su pinigais, kaip dažnai manoma. Kaip tik – paskolos yra skirtos tiems, kas moka skaičiuoti, planuoti ir racionaliai naudotis pinigais. Tuomet ir greita paskola gali būti savotiška investicija veiklos pradžiai.  Pirmoji investicija yra labai svarbi. Ji padeda pralaužti ledus. Labai daug gerų idėjų liko neįgyvendintos pritrūkus kelių šimtų litų. Todėl tai neturėtų būti kliūtimi, norint įgyvendinti savo idėjas ir imtis verslo.