SkolinkisAtsakingai.lt

greitos paskolos

Greitos paskolos ir pensininkai

Kuomet Lietuvoje kalbama apie finansinę žmonių padėtį, visuomet paminima viena žmonių grupė, kuriai ypač sunku išgyventi, tai pensininkai. Viena iš priežasčių, skatinanti mus kas rytą keltis ir eiti į darbą – noras sukaupti finansinį kapitalą, kurio pakaktų ne tik šiandienai, bet ir sulaukus garbingo pensinio amžiaus. Tačiau kas mėnesį darbo uždarbis dažniausiai panaudojamas visokioms reikmėms, o atsidėti senatvei nelabai pavyksta.

Tokiomis pačiomis mintimis tikriausiai gyveno ir dabartiniai senjorai, tačiau žinant, kokios yra jų mėnesinės pajamos, akivaizdu, jog daugumai planas neišdegė. Taip, jei vaikai turi tvirtą finansinį pagrindą, jie padeda pensijinio amžiaus tėvams. O ką daryti, jei nėra tos finansinės pagalbos? Bandyti skolintis iš sodo kaimyno, kuris taip pat gauna apgailėtino dydžio pensiją? Dauguma pensininkų savo biudžetą moka suplanuoti kur kas geriau nei jaunoji karta, tad jie išgyvena su neįtikėtinai mažomis pajamomis. Tačiau ir jiems kartais reikia pasiskolinti. Pavyzdžiui, keli šimtai eurų, gauti iš greitųjų paskolų bendrovės, tikrai gali svariai prisidėti prie finansinių problemų sprendimo. Tai skolinti pinigai, bet jie išsprendžia sudėtingas situacijas.

Greitųjų paskolų bendrovės visada laukia paskolos paraiškų iš senjorų ir, šiems atitikus nustatytus reikalavimus, mielai paskolina pageidaujamo dydžio sumą. Ir ne tik todėl, jog pensininkai gauna pastovaus dydžio mėnesines pajamas. Pastarieji išsiskiria itin aukštu atsakomybės jausmus: jei jaunuolis gali tiesiog pamiršti apie mėnesinę įmoką, tai senjorams toks elgesys visiškai nebūdingas. Garbingo amžiaus žmogus labai ilgai svarsto, ar prisiimti finansinį įsipareigojimą, bet jį prisiėmęs, atsakingai laikosi prisiimtų sąlygų.

Greitos paskolos pensininkams dažniausiai tampa įrankiu pačių būtiniausių poreikių išpildymui: maistui, komunaliniams mokesčiams, vaistams ar operacijoms. Kita dalis pensininkų, eilinį kartą save pamiršdami, skolinasi norėdami finansiškai padėti vaikams bei anūkams ar šiuos tiesiog pamaloninti dovana. Dažnai greitos paskolos prireikia jeigu atsitinka nenumatyti atvejis buityje, pavyzdžiui, trūksta vamzdis. Remontas turi būti atliktas skubiai ir nėra laiko taupyti jam pinigų. Tokiais atvejais žmonės skolinasi, o paskui gavę pensiją, po truputį padengia savo įsipareigojimus.

Aišku, kiekvienas norėtų, kad pragyvenus visą gyvenimą, esant garbingo amžiaus, nebereiktų skolintis nei iš kaimyno, nei iš greitųjų paskolų bendrovės. Bet deja, garbingo amžiaus pinigai ir mokesčiai nepaiso. Todėl kartais ir vyresniosios kartos atstovams prireikia pasiskolinti.