SkolinkisAtsakingai.lt

greita paskola

Finansinių įsipareigojimų suvaldymas

Žmonės piktinasi, kad politikai, ekonomistai teigia, jog Lietuvoje ekonomika auga. Dažnas klausia, tai kodėl aš asmeniškai tą augimą juntu tik didėjančiomis kainomis, taip, kad net reikalinga greita paskola? Statistiniai duomenys yra apibendrinta informacija ir neatspindi kiekvieno asmens individualiai. Lietuvos banko duomenimis, Lietuvoje maždaug trečdalis gyventojų turi finansinių įsipareigojimų. Tačiau apsižvalgius tarp pažįstamų, atrodo, kad žmonių su įsiskolinimais yra daug daugiau. Tikrai daug žmonių kiekvieną mėnesį dalį savo biudžeto turi atiduoti už paskolas, įsiskolinimus, už pirkinius išsimokėtinai. Negalima sakyti, kad tai blogai. Bet kitas statistikos rodiklis teigia, kad nemaža dalis žmonių savo finansinius įsipareigojimus pratęsia, atideda, tad tai rodo, jog ne visiems pavyksta suvaldyti savo finansus.

O kaip juos suvaldyti? Susikaupti ir peržiūrėti savo įpročius, elgesį su pinigais. Kodėl susiklostė tokia situacija, jog net ir turint paskolų, pragyventi tampa sunku? Greita paskola yra patogi ir paprasta paslauga, todėl tikrai dažnai norisi paprastai gauti pinigų. Ir būna priimami nepasverti sprendimai skolinantis. Kai žmogus skolinasi neatsakingai, nepasivargina paskaičiuoti, kokią finansinę naštą jo biudžete sudarys naujas įsipareigojimas. Dar viena klaida – netinkamas palūkanų paskaičiavimas arba iš viso jų neskaičiavimas. Juk grąžinti reikės daugiau nei pasiskolini. Neįvertinus visų šių dalykų grąžinti paskolas, kurios buvo suteiktos gana paprastai, gali būti sudėtinga. Taip atsiranda sunkumų.

Kokie variantai būtų tiems sunkumams spręsti? Specialistai sako, kad didžiausia klaida yra skolintis tam, kad padengti kitas skolas. Bet dalis žmonių mano, jog kai pritrūksta pinigų, galima tiesiog pasiskolinti dar. Reikia suvokti, jog dar viena paskola, nors ir padės lengviau atsikvėpti pradžioje, tačiau vėliau gali taps dar didesne našta. Todėl svarstyti pasiskolinti papildomai patariam tik tuo atveju, kai ištiko nelaimė, trumpa sudėtinga finansinė situacija, o Jūs žinote, jog po mėnesio ar kelių finansai padidės. Tačiau juk dėl nieko negalite būti garantuoti. Todėl papildomas pasiskolinimas ne sumažins skolas, o jas padidins.

Jeigu šiuos specialistų perspėjimus skaitote ir mąstote, kad jau per vėlu, nes vos išlaviruojate tarp savo daugybės įsipareigojimų – pasidomėkite paskolų refinansavimo paslauga. Pavyzdžiui, jei turite ne vieną ir ne dvi paskolas, dar kelias lizingo sutartis, galite kreiptis į vieną kreditorių ir paprašyti jo perimti Jūsų įsipareigojimus. Juos kreditorius apjungs į vieną sutartį ir perskaičiuos grąžinimo sąlygas ir įmokas. Bene didžiausias pliusas yra tai, kad žmogus lieka įsipareigojęs tik vienam kreditoriui.