SkolinkisAtsakingai.lt

greitos paskolos

Finansinis raštingumas ir greitos paskolos

Lietuvoje kaip niekur kitur žmonės susitelkę į valdžios sprendimus, pensijų, pašalpų ir įvairių išmokų dydį. Tai ypač pasijaučia artėjant rinkimams, kadangi kiekvienas kandidatas pradeda rinkėjų viliojimą pažadais didinti pensijas ir minimalų atlyginimą. Nuo seno tikima, kad kaip tik finansinis sektorius šalyje yra gerovės pamatas visuomenei. Vyriausybė atsakinga už šalies finansų paskirstymą, už tai, kad būtų galima sukurti tiesioginės naudos žmonėms, paskirstant turimus resursus. Bet ar tikrai pakanka tik teigiamų sprendimų valstybiniu mastu, kad kiekvienas gyventų gerai?  Tikrai ne, nes kiekvienas asmuo yra pats atsakingas už savo finansus, už stabilių pajamų srautus. Ar didelis uždarbis, ar ypatingas taupumas, ar greitos paskolos ir pan. – visus sprendimus, kaip pagerinti savo finansinę situaciją, mes priimame patys.

Tačiau nesunku pastebėti, kad dauguma mūsų nėra finansiškai labai raštingi. Daugelis nežino, kaip gi reikėtų tvarkytis asmeninius finansus, nežino, kaip gi reikėtų elgtis, atsiradus vienai ar kitai problemai, kad tos problemos būtų greitai išspręstos. Yra tikrai ne vienas linkęs manyti, kad taupyti, atsidėti vieną kitą eurą nuo algos – laiko švaistymas, nes visada galima kaip nors užkamšyti finansines skyles. Greitos paskolos dažnu atveju tokiems žmonėms tampa išsigelbėjimo ratu, norint pagerinti savo situaciją. Tokia išvada atrodo akivaizdi, paanalizavus pačią paslaugą. Juk greitos paskolos suteikiamos greitai, nuotoliniu būdu, įvairiomis sumomis ir skirtingiems laikotarpiams. Jeigu žmogus pritrūksta pinigų, tikrai atrodo puiki išeitis greičiau nei per valandą pasiskolinti reikiamą sumą. Bet reikia suvokti, kad kaip ir kiekvieną rinką, taip ir finansų, valdo niekas kitas, kaip tik patys klientai. Verslininkai visuomet skiria daugiausiai dėmesio ten, kur yra didžiausia paklausa, bet jų paslaugos nėra labdara. Greitos paskolos yra finansinė verslo paslauga, už kurią reikia susimokėti.

Taigi, tiems, kurie mėgsta skolintis vos tik pritrūksta pinigų, reikia suprasti, kad tai niekaip nepagerina jų finansinės būklės. Nes pasiskolinus pinigus, tenka ne tik juos grąžinti, bet ir susimokėti palūkanas. Todėl greitos paskolos neišveda asmens biudžeto į pliusą. Visuomet ypatingai svarbu, prieš skolinantis pinigus labai gerai įvertinti, ar tikrai tai bus naudinga. Jeigu pinigų trūkumas kainuos daugiau negu paskolos palūkanos, tuomet skolintis apsimoka. Bet didžiausia klaida yra imti paskolą pravalgymui ar pramogoms. Tai tik pasunkins finansinę situaciją. Pasak specialistų, didžiausia klaida yra imti paskolą tam, kad padengti kitus įsiskolinimus. Taip asmens skolos ne mažėja, o kaip – didėja. Nes paskolos nėra papildomos pajamos. Tai dar viena skola. Taigi, finansinis raštingumas prasideda nuo racionalaus elgesio su savo pinigais taip, kad netektų skolintis. Ir tai gali padaryti tik pats asmuo.