SkolinkisAtsakingai.lt

paskola

Esminiai klausimai prieš imant paskolą

Specialistai sako, kad pats pagrindinis klausimas, svarstant imti paskolą, turi būti: kaip grąžinsiu paskolą? Klausimai, ar tikrai reikia skolintis, kokia paskola geriausia, dažniausiai neparodo tikros situacijos. Nes jei galvojate skolintis pinigų, tai atsakysite sau, kad tikrai jų reikia, kad rasite kaip pigiai pasiskolinti. Bet štai kai reikia aiškiai pasakyti, kaip paskolą grąžinsiu, dažnas stabteli. Sprendžiant finansinius klausimus, reikia ne tik užduoti sau tam tikrus klausimus, bet ir labai sąžiningai į juos atsakyti.

Kaip grąžinsiu paskolą?

Tai labai svarbus klausimas, kuris yra tarsi lakmuso popierėlis, tikrinant, ar galima skolintis pinigus. Paskola yra rimtas finansinis įsipareigojimas, kurį bet kokiu atveju reikės vykdyti. Jeigu jūsų atsakymai į klausimą apie pinigų grąžinimą yra „pagyvensim, pamatysim“, „davė dievas duonos, duos ir dantis“, „atsikvėpsiu ir ką nors sugalvosiu“ – nesiskolinkite! Jei neturite tikslaus plano – rizikuojate įsisukti į skolų ratą. Imant paskolą gausite tikslų jos grąžinimo grafiką, taigi sudarykite lygiai tokį pat tikslų savo pajamų planą. Gal nuo kito mėnesio pradėsite papildomai dirbti, gal parduosite automobilį, gal atsisakysite kažkokių išlaidų, tuštinančių sąskaitą. Tokio plano sudarymas užims laiko, bet apsaugos nuo impulsyvaus skolinimosi.

Kam panaudosiu paskolos pinigus?

Greita paskola pasižymi tuo, kad kreditoriui nereikia nurodyti, kokiu tikslu skolinamasi. Ne visada reikia skolintis tik būtiniausiam tikslui, tačiau visgi apie prioritetus reiktų pagalvoti. Kategoriškai nepatariama imti paskolą lengvoms užgaidoms tenkinti, kasdieniam vartojimui, pramogoms. Dar vienas pavojingas tikslas: skolintis tam, kad padengti kitą paskolą. Tokiais atvejais skolos tik didėja, nes paskola nėra papildomos pajamos. Tai dar viena skola. Stenkitės skolintis tik tada, kai panaudoti pinigai suteiks papildomą vertę ar apsaugos nuo nuostolių. Pavyzdžiui, jeigu sugedo automobilis, tai tikrai gali būti pigiau imti paskolą jo remontui, o ne mėnesį naudotis taksi paslaugomis. Tačiau pasiskolinę pinigų tam, kad trankiau atšvęstumėte gimtadienį, tikrai jų vertės nepajausite.

Kodėl reikia skolintis?

Svarstydami ir planuodami skolintis pinigus, pamąstykite ir apie tai, kodėl Jums iškilo toks poreikis. Vis dėl to daugeliui mūsų trūksta finansinės drausmės. „Viskas brangsta, atlyginimas mažas“ – tokie argumentai galioja visiems. Bet pasirodo, kad dažnas tiesiog nemokame taupyti, planuoti savo biudžeto. Elementarių kasdienių įpročių tenkinimas nejučia gali gerokai ištuštinti piniginę. Pavyzdžiui, pietūs kavinėje, kava išsinešimui pakeliui į darbą, pica į namus savaitgaliais – tokie nepastebimi malonumai gali per mėnesį kainuoti daugiau nei šimtą eurų. Taigi, peržiūrėkite savo išlaidas ir galbūt rasite būdų gyventi taip, kad net neprireiktų svarstyti apie paskolas.